close
تبلیغات در اینترنت
پیش بینی فصلی(seasonal forcasting)

ما را دنبال کنید

جستجوگر

هشدار هواشناسی


  اطلاعیه 96/09/27

ورود به انجمن

عضویت

  عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

تبلیغات

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 381
 • کل نظرات : 2251
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 2
 • تعداد اعضا : 287
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.224.83.221
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

هواشناسی گیلان ، مازندران و گلستان درسترین و بهترین پیش بینها در این سایت

http://www.rozblog.com/admin/attachment/caspianweather/9_38632_0.gif

تبلیغات

تبلیغات


‌ 🔴📢آذر فوق رویایی در انتظار ایران!موج های ترکیبی و ریشه دار در راه ایران!


📣بارشها در اواخر آبان و آذر تا بهمن در جنوب غرب و دامنهای جنوبی زاگرس روند روبه رشدی رو میگیرن وعلتش ورود موج های جنوبی مدیترانه ای و سودانی و موجهای فعال نشات گرفته ازروی دریای سرخ خواهد بود


♦️همین طور وضعیت سواحل شمالی نیز در آذر بگونه ای خواهد شد که اولین برف پاییز ی شاید در این نواحی در جلگه شمالی با رخنه هوای سرد سیبری و توده هوای پرفشار شمالی نفوذی از قطب بسمت دریای خزر  رخ بده !
⭕️اما در ادامه زمستان وضعیت سواحل از لحاظ بارشی و دمایی بخصوص در بهمن خوب و مطلوب دیده نشده و این شرایط کم کم از نیمه دوم دی آغاز میشه دقیقا برعکس الان بنفع جنوب غرب و کمی  مرکز وغرب کشور تمام میشه!✅کامل ترين هواشناسي  شمال +کشور:
https://t.me/joinchat/AAAAAD8fmy-8OeN8U9sm4A

ال نینو یا  انسو:

نوسان  دمای آب اقیانوس آرام نشان دهنده ی درجات خنکی این اقیانوس در اواخر پاییز امسال د رمحدوده ی رنج دمایی -5.0 تا -1 میباشد  لذا انتظار  وضعیت خنثی تا لانینا خفیف طی  زمستان 2018 پیش بینی میکنم برخلاف تمام پیش بینی های کانالهای مختلف که تاکید بر النینو خفیف برای پاییز امسال داشتند این وضعیت کاملا برگشت !

 

 

شاخص دو قطبی  هند:(IOD)

مجموع مدلهای فصلی دمایی آب ها حاکی از مثبت بودن  و گرم بودن نسبی  اقیانوس هند طی پاییز دارد خبر خوش برای جنوبی هاست البته این شاخص حتما باید با شاخص  قطبی و اقیانوس اطلس هماهنگ باشد که باتوجه به مثبت بودن naO   وضعیت و چشم انداز خوبی برای بارشهای خوب و نافع و شدید و نفوذ رطوب مناسب  به موجهای ترکیبی سودانی و مدیترانه ایی برای  نیمه زاگرس جنوبی بسمت جنوب و مرکز کشور دیده نشده!

 

پاییزی گرم و کم بارش برای جنوب و خوش بارش برای غرب خزر طی نیمه اول پاییز:

 

پاییز امسال دمای کلی کشور 1 تا 3 درجه نسبت به بلند خودش گرم تر! یعنی چی یعنی امسال برای نیمه  اول پاییز برای جنوب کشور وضعیت مساعدی نیست هوا در ظهر ها گرم میشه و شبها خنک و علت اون عدم نفوذ موجهای کم فشار بارشی بسمت اون ناحیه از کشوره!

اما برای غرب خزر استان گیلان , بخشهای از اردبیل و غرب مازندران میتونیم امید بارشهای بالای نرمال و در کل بارشهای در اندازه  خوب خوش طی مهر آبان برای این ناحیه طبق برآورد پیش بینی ها داشته باشیم , کمبود بارش الحمد الله برای شمال طی این مدت کوتاه نداریم!

http://uupload.ir/files/59dl_2017-09-27_005442.png

اواخر آبان و تا اواخر آذر بازه طلایی برای بارشهای خوب برای کل کشور بخصوص جنوب غرب و جنوب:

اما پاییز اصلی کمی با تاخیر از آذر وارد میشه انتظار داریم  برای جنوب تا شمال بسمت شرق افزایش بارشها و ورود ناوهای شمالی و کم فشار های جنوبی رو بکشور داشته باشبم پس دوره خوبی داریم در ضمن هوای سرد سیبری هم برای این ماه خیلی فعاله احتمال بارش برف زودرس برای شمال کشور برای این ماه  رو میتونیم  داشته باشیم  و با بارشهای شدید برای حوضه دریای خزر

 

http://uupload.ir/files/xylu_t2m.png

 

نتیجه کلی:

1-پاییز نیمه دوم بهتر سرد تر و خوش بارش تر خواهد بود!

2- نیمه اول پاییز از آن شمال کشور است!بدون شک

3- وارد فاز لانینای خفیف یا هیبریدی در طی اواخر رمستان خواهیم شد!

4-احتمال سرمای خیلی شدید و بارش برف در نیمه شمالی بصورت گسترده طی آذر هست!

 

http://uupload.ir/files/lq3k_prec.png

 

✅کامل ترين هواشناسي  شمال +کشور:
https://t.me/joinchat/AAAAAD8fmy-8OeN8U9sm4A

 

وضعیت هفتگی شهریور 1396:


1-هفته اول:(بازه 1 تا 7 شهریور):
 

طی این هفته وضعیت بارش در کل کشور بصورت نرمال پیش بینی شده و برای بخشهای از پهنه جنوب شرقی گرایش به بالای نرمال هم دارد از لحاظ

فشاری نیز برای نیمه شمالی افزایش 3 تا 4 درجه افزایش فشا رو داریم, وضعیت تراز 500 نیز حاکمیت نسبی پشته پرارتفاع رو داریم که باعث بلاک و مسدود کردن امواج بارشی از سمت غرب و شمالغرب شده و همچنان کاهش بارشها رو برای کشور به ارمغان میاره!

از لحاظ دمایی هم در غرب , پهنه شمالغربی و جنوب غربی دماها بالای نرمال هستند و ولی پهنه شرقی و جنوب شرقی دماها کمی زیر نرمال هستند!

2-هفته دوم(بازه 7 تا 14 شهریور):

طی این هفته هم الگوهای هفته اول رو خواهیم داشت موج قوی و جوندار اصل نسب داری دیده نمیشه!

بارشها در کل کشور میل به نرمال دما هم اکثر جاها نرمال هست.

http://uupload.ir/files/6jhs_2017-08-22_120201.png

 

3-هفته سوم و چهارم (بازه 14 تا و 21 تا 31شهریور):

اما طی هفته سوم به بعد شروع بارشها در نیمه شمالغربی که نرخ بارشها برای این ناحیه افزایش داشته (حدود 2 تا3 میلیمتر در روز)پس ورود ناوهای بارشی با شناسنامه شمالی به کشور رو داریم , دماها هم روند نزولی رو در ناحیه شمالی غربی خواهند داشت!

در ضمن بعلت تشدید بارشها در حوضه غربی دریای کاسپین استانهای گیلان غرب مازندران و اردبیل در معرض خطر سیلاب قرار خواهند گرفت حتی دمای دریای خزر نیز گرایش بالای نرمال دارد که بعلت انباشت رطوبت میتونه تشدید همرفت و افزایش نیرو رطوبتی به موج باعث تشدید رگبارها و تگرگ در این استانها ی نیمه دوم شهریور انشاالله خواهد شد.

 

http://uupload.ir/files/nns9_2017-08-22_123700.png

https://t.me/caspianweather1

پیش بینی اکیودر برای پاییز اروپا2017:

 📌💢از اریک لیستر هواشناس اکیو ودر:پیش بینی فصلی پاییز اروپا

⭕️با ورود به پاییز تغییرات بسیار مهمی در گستره وسیعی از اروپا خواهیم داشت

⭕️پس از تابستانی گرم و سوزان انتظار داریم برای جنوب شرقی اروپا ایتالیا و بالکان باران های مفید با تقویت توده هوای سرد از سمت روسیه موجب تسکین خشکسالی و آتش سوزی در این منطقه و شهرهای جنوب شرق اروپا خواهد شد
 در ادامه برای آلمان و شمالغرب اروپا خشکی و کم بارشی داریم
در ادامه میگوید:
🔵کاهش دماها و افزایش سرما و بارش برف نسبتا خوب در شرق اروپا و شرق روسیه  دماها را تا زیر نرمال خواهد برد!

☑️در مناطقی از فرانسه و لهستان بعد از تابستان خشک پاییز را مرطوب و همراه با بارشهای شدید و سیل آسا خوش آمد خواهند گفت!


☑️،رویس هواشناس میگوید:

🔵خشکی و کم بارشی در بخش اروپای غربی مثل لهستان , فرانسه و آلمان ادامه نخواهد یافت و بطوری که طی مهر ماه چند هفته آب هوای بارانی و مرطوب به این مناطق خواهد رسید.

✴️بعد از اکتبر در  نوامبر بارشهاکمی زیر نرمال خواهند شد!

✴️در انگلستان با وجود خشکی در تابستان وضعیت طوفانی و بارانیدر پاییز با تاخیر  در این کشور آغاز خواهد شد!
✴️روی گفت : احتمال خطر صدمات سنگین ناشی از وزش طوفان های سنگین و طوفان ناشی از باد های شدید اقیانوسی  در بریتانیا از اواخر مهر تا اوایل آبان افزایش خواهد یافت "ایرلند شمالی و اسکاتلند با بیشترین خطر برای تاثیرات مهم مواجه خواهند شد."

 ⚠️بارندگی های ناگهانی در پاییز، شرایط خشکسالی در پرتغال و اسپانیا را ادامه خواهد داد.

⚠️ این که آیا هر کشور اثرات سیستم های بالقوه پس از گرمسیری را تجربه خواهد کرد هنوز مشخص نیست. با این حال، در این زمان، بیشتر به نظر می رسد که تاثیرات قابل توجهی در فرانسه و جزایر بریتانیا احساس می شود.

 🔰شرایط خشکسالی که در حال حاضر بخش هایی از ایتالیا و بالکان را تحت تاثیر قرار داده است ،و این شرایط  تا اوایل پاییز ادامه خواهد یافت، به طوری که دمای هوا بالاتر از حد نرمال باشد و بارش های کمتری انتظار می رود.
رویس  میگوید: کاهش خشکسالی در ماه های اکتبر و نوامبر به دلیل افزایش بارندگی در ایتالیا و بالکان صورت می گیرد این وضعیت خشکسالی را ازبین خواهد برد!
❇️ این امر ( بارندکیهای پاییز در شرق اروپا)به ویژه برای کشاورزان سودمند است که در فصل بهار به علت یخ زدگی محصولات کشاورزی و تابستان بعلت گرمای وحشتناک محصولاتشان خراب میشود مفید خواهد بود


ترجمه: علی فانی

✅کامل ترين هواشناسي  شمال +کشور:
https://t.me/caspianweather1

💢پیش بینی بارش احتمالی پاییز!(مهر,آبان,آذر)
⭕️1-کاهش بارشها در جنوب غرب و زاگرس مرکزی و شرقی
⭕️2-. بارشهای نرمال در سواحل شمالی و شرق و شمالشرق کشور
⭕️3-پاییزی با نفوذ جریانات شمالی و همراهی با امواج ناپایدار
⭕️4-بیشترین بارشها در محدوده سواحل شمالی و شمالشرق
⭕️5- شروع بارشهای پاییز از شهریور در کشور

🆔@caspianweather1

شروع بارش/آخرین پیش بینی ها 95/07/20

🔵از ساعت های آینده با ورود سامانه بارشی جدید به سواحل دریای خزر بارش ها در استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی آغاز می شود که البته شدت بارشها برای استان گیلان پیش بینی می شود.
🔴 انتظار داریم از روز سه شنبه همین شرایط در بخشهای شمالی کشور تا روز پنج شنبه ادامه داشته باشد. 

🔵در بخشهایی از مرکز و جنوب شرق کشورمان مثل استانهای یزد ، نواحی مرتفع و کوهستانی استانهای اصفهان، کرمان و بخشهایی از استان خراسان جنوبی بارندگی داشته باشیم که البته شدت بارشها را در استان یزد خواهیم داشت.

♦️در 24 ساعت آینده آسمان تهران صاف و همراه با رشد ابر خواهد بود که دما در گرمترین زمان به 29 درجه خواهد رسید.

🔷◀️لازم بذکر است که از روز شنبه  مهر24 موج جدیدی از بارشها نیمه شمالی کشور رو در برخواهد گرفت موج تقریبا خوب و نسبتا قوی است و اوج فعالیتش اواسط هفته آینده است بنا بر آخرین پیش بینی ها

 

 

 


✅هواشناسی  شمال +کشور:

https://telegram.me/joinchat/DDIb-j8fmy8gZgDYX6NF0w

✳️پیشبینی هواشناسی کاسپین برای پاییز 1395    ((اصلی))

💥(مهر ماه:با توجه به تجزیه و تحلیل نقشه هاب بلند مدت چنین به نظر می آید که در مهر ماه برای سواحل دریای خزر و شمال غرب  و دامنه های شمالی البرز وضعیت بارش در حد نرمال خواهد بود و در جنوب غرب و مرکز کشور و جنوب کشور و نیمه شرقی وبارش قدری کمتر از نرمال خواهد بود.

از نظر دمایی نیز پیشبینی می شود مهر ماه گرمی در پیش داشته باشیم و در غالب نواحی کشور دما بالاتر از نرمال پیشبینی می شود حتی در سواحل دماها نرم و عادی هستند!.)

💥(آبان ماه:در این ماه ۲ حالت وجود خواهد داشت حالت اول بارش کمتر از نرمال در بیشتر نواحی کشور (بجز برخی  نواحی سواحل شمال غرب )آن هم در نیمه اول این ماه پیشبینی می گردد و حالت دوم این که در نیمه دوم این ماه بخصوص دهه سوم این ماه بارش در سطح کشور نرمال با میل به بالاتر از نرمال برآورد می گردد.

از نظر دمایی نیز پیشبینی می شود که دمای در نیمه اول آبن در بیشتر نواحی کشور در حد نرمال تا بالاتر از نرمال و در نیمه دوم این ماه نرمال تا پایینتر از نرمال پیشبینی می گردد.)

💥(و اما آذر ماه:به احتمال ۷۰٪ طی این ماه بارش در غالب نواحی کشور بالاتر از نرمال و یا حداقل نرمال ثبت خواهد شد و آذر مرطوب و پر بارشی و نسبتا سردی در پیش داریم .

از نظر دمایی نیز چنین می توان نتیجه گیری کرد که دمای هوا در غالب مناطق کشور زیر نرمال سالانه و یا حداقل در شرایط نرمال خواهد بود و بنابراین آذر ماه بسیار سردی در پیش است انشالله.)

☔️☀️(در کل پیشبینی می شود که نیمه اول پاییز گرم و کم بارش و نیمه دوم آن سرد و پر بارش گردد انشالله.

 و در مجموع پیشبینی می کنیم که پاییز گرم و خشک دز نیمه شرقی جنوبی و مرطوب در نیمه شمالی در پیش داشته باشیم انشالله.)


 

🔱از روز چهارشنبه 17,طبق خروجی مدل های امروز، مرکز سلول بسته ای که روی دریا سیاه قرار داره وهسته سرد این موج را می توان از کانترهای بسته سرد ۵52 ژئوپتانسیل دکامتر به وضوح تشخیص داد. حضور این موج در منطقه سبب بارشهای نسبتا ضعیفی در شمال کشور و دامنهای البرز خواهد شد با وضعیت فعلی موج سرد  عمده بارش های این موج میتواند در روزهای پایانی هفته برای استانهای شمالی و استانهای شمال غربی باشد.

http://8pic.ir/images/otv4rfnfrjkc336porl3.png

🔵با توجه به نقشه های بارش فصلی ، بر روی نیمه جنوب غربی ایران  نرخ بارش یک ماه آینده نرمال تا 1 میلی متر فراتر از نرمال پیش بینی می شود. بر روی نیمه شمالی و غرب کشور میزان ریزش ها نرمال تا 1 میلی متر کمتر از نرمال دیده می شود.

به لحاظ دمایی متوسط دمایک  ماه آینده در غالب مناطق کشور نرمال تا 1 درجه سلسیوس فراتر از نرمال انتظار می رود .

 ✅هواشناسی  شمال +کشور:
https://telegram.me/joinchat/DDIb-j8fmy8gZgDYX6NF0w

پیش بینی کوتاه-----:1395/05/26

چشم انداز وضعیت جوی ایران 16 آگوست الی 1 سپتامبر 2016 بر اساس نقشه های مدل    wxmaps  کمبود افت بارش را برای این بازه در سطح کشورنشان میدهد, اما انومالی بارش و نرخ بارش برای غرب سواحل و دامنهای البرز نرمال میباشد.همچنین نظر می رسد نرخ بارش ها در یک ماه آینده در نیمه شمالی وشمالغربی ایران نرمال با گرایش اندک به فراتر از نرمال پیش بینی می شود. در سایر نواحی کشور ناهنجاری بارش ها تفاوت قابل توجهی با میزان هنجارهای بلند مدت نشان نمی دهد.حتی میتواند این کاهش بارش تا زیر نرمال پیش رود و یک نیمه اول پاییز رو برای این مناطق خشک وکم بارش یا بدون بارش باشد ,متوسط دما فصل پاییز 1395 بخصوص برای ماه اکتبر در غالب مناطق کشور تا حدود 1 درجه سلسیوس فراتر از نرمال پیش بینی می شود!
 

پیش بینی بلندت مدت........95/05/22

در ماه دسامبر(آذر تا 10 روز اول دی) نابهنجاری بارش دربخش بزرگی از
جنوب، جنوب غرب و مرکز کشوربصورت منفی واقع خواهد بود
از نیمه دوم پاییز با تاثیر گذاری سامانه های شمالی  مهاجرت کرده
از اروپا بر روی بخش های شمالی کشور نرخ بارش
ها در نواحی از شمال غرب، سواحل دریا خزر(کاسپین)، دامنه
های البرز  تا بالای نرمال هم دیده
می شود. و بارش شدید برف برای سواحل و شمال غرب بصورت گسترده وجود خواهد داشت

 ✅هواشناسی  شمال +کشور:
https://telegram.me/joinchat/DDIb-j8fmy8gZgDYX6NF0w

پیش بینی هفتگی+آگهی نامه=====  1394/11/18

سلام دوستان

خب موج شمالی همینک نفوذ کرده و شهرهای غرب گیلان و مرکز یعنی رشت تا رودسر همینک زیر شلاق باران هستند! بارش بصورت رگباری هست...که این وضعیت امشب تا فردا ظهر تشدید میشه یعنی بارش فوق شدید باران داریم کاهش دما هم خوبه حدود 8 تا 10 درجه ای کاهش دما داریم که این افت دمایی چندان هم شدید نیست مثل بارش وبرای جنوب شرق و دامنهای البرز و شمال شرق گیلان و جنوب گلستان کاهش دما بیشتر احساس میشه...

http://8pic.ir/images/cc2s6eg7pe8n7ke2vqsv.png

بارش هم فردا شدید میشه احتمال آبگرفتگی رو میدیم که سه هفته پیش هم گفته بودیم این موج بارش شدیدی داره ولی برف نداره که باز سایتهای دروغ پراکن مثل کذاب فورکا که خودشون نوکر ملت میدونن و فکر میکنن بهترین هواشناسی تو شمال  هستن!:)که فقط بزرگنمایی برای جذب بازدید رو بلدن!بر طبل دروغشون کوبیدن و این موج رو خیلی بزرگ کردن طوری که اینجا میبنیم بارش برف هم پیش بینی کردن!!!ولی هر بار هی پیش بنیشونو تغییر میدادن و میگفتن برف شاید بیاد ولی میاد الانم که گفتن مخلوط!!!!!!!!!!!!!!!!!اینم شد پیش بینی!بگذریم هههههه!

اطلاعیه یک هفته پیش!برف رو قطعی میدونست!

http://8pic.ir/images/1bt7wkdzjnkjbbqvsvxb.png

http://8pic.ir/images/e97u76bun3tcxcau5yx4.png

این هم اطلاعیه چند روز پیشش که گفته برف میاد البته با شک تردید!

http://8pic.ir/images/0pffkwnha6lx9bn8l1c8.png

http://8pic.ir/images/5be7slcwz1vpqlyea51g.png

خب دیدن که چیشد ههههه بگذریم ... برای روز سه شنبه 20 بهمن 94 هم صبحش کمی ناپایداری داریم ولی بارش مخلوط برف باران داریم بتدریج صاف تا آخر هفته!

اما هفته بعد یعنی 24 الی 30 هم یک موجی دیده میشه که فعلا چندان قوی قدر نیست یعنی فعلا نمیتونه در حد اندازه موجهای زمستونی فعالیت بکنه تو کشور ولی موج جنوب غربی فعالیت بارشی بهتری داره.............

پس برای هفته آخر بهمن موج چندان قویی هم نداریم تا ببینیم آیا موج شمالی میشه ؟ قوی میشه ؟ برفی میشه؟که بزودی اعلام میکنیم ولی دیگه بعیده

برای هفته های اول اسفند هم ابتدا سکون هوا و آرامش جو با افزایش دمارو داریم برای 15 روز اول اسفند موجهای خوب اصل نصب دار شمالی رو داریم که میتونن بارشهای بسیار خوب باران برف به ارمغان بیارن برای کل کشور...........که در هفته های آینده توضیح مفصلی میدیم درموردش

پیش بینی  اسفند:

وضعیت تراز 500 میبار نشون میده که در نیمه دوم راه موجهای خوبی برای اسفند تو راهن و میخان بازهم کشور برفی بارانی کنن!

یعنی جنوب غرب شمال غرب کانون ورود موجهای مدیترانه ای مهاجر و شمالی خواهد شد که من نوید برفی دیگر رو تو اسفند برای شمال میدم!سراسری یا منطقه ایش بمونه برای بعد..

http://8pic.ir/images/9mjdwwelwraee1bvard0.png

وضعیت بارشی هم خوبه در کل برای اکثر کشور نرمال میاینگین بلند مدت در نظر گرفته شده و حتی برای برخی نقاط شمال غرب جنوب غرب و شمال شرق بالاتر از نرمال یعنی اینکه بارشهای خیلی خوب هستن! یعنی اینکه بازهم میتونیم موج برفی ببنییم ولی نه درحد 83 یا 86!

http://8pic.ir/images/bhe7pvlzuki7vnao7xqv.png

وضعیت دمایی هم چنان بدک نیست !برای اکثر کشور نرمال تا بالای نرمال بخصوص شرق جنوب شرق !خلاصه بگم هفتهای خوبی برای نیمه اول اسفند انشالله تو راه  و موج های شمالی باران زا برف زا برای بیشتر کشور فعال خواهند بود .شب همگی خوش

http://8pic.ir/images/s2e9fosaad18vryop2q7.png

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرد که باوجود افزایش ۲۴درصدی بارش امسال تا آغاز بهمن، بارش بهمن ماه احتمالا کمتر از میانگین بلندمدت است و بارش سه ماه آتی هم کمتر از آن پیش‌بینی می‌شود.

 سازمان هواشناسی کشور در گزارش پیش‌بینی فصلی خود پیش‌بینی کرده است: دمای هوای بهمن و اسفند به ترتیب دارای ۰.۵تا ۱.۵و ۱ تا ۲ درجه نابهنجاری مثبت خواهند بود که علاوه بر افزایش میزان تبخیر سبب تسریع در ذوب برف موجود در دامنه های البرز و زاگرس می شود.

بر اساس این گزارش بارش سال زراعی جاری تا مورخه ۱۳۹۴/۱۱/۴ حدود ۲۴درصد نسبت به بلندمدت افزایش یافته است ولی با توجه به کاهش ۱۸ درصدی بارش در دوره مشابه در سال گذشته، اثربخشی این افزایش بارش قابل توجه نیست و با توجه به بحران منابع آب های سطحی و زیرسطحی، رعایت و اجرای برنامه های کنترل و مصرف بهینه آب و انرژی  اهمیت زیادی دارد. بارش بهمن ماه تقریبا در تمامی مناطق کشور، به ویژه در نواحی غربی، گرایش به کمتر از میانگین بلندمدت دارد. علاوه بر آن بارش سه ماه آتی (بهمن-اسفند و فروردین) نیز در حد میانگین بلندمدت تا کمتر از آن پیش بینی می شود.

 تغییرات(%) بارش استان ها از۹۴/۷/۱ تا۹۴/۱۰/۲۹ نسبت به بلندمدت

 تغییرات(%) بارش استان ها از۹۴/۷/۱ تا۹۴/۱۰/۲۹ نسبت به بلندمدت

بر اساس این گزارش بیشترین مقدار افزایش بارش در استان های ایلام و کرمانشاه به ترتیب حدود۱۱۰ و ۸۲ درصد افزایش نسبت به دوره بلندمدت ثبت شده است. کمترین بارش در استان های یزد و خراسان جنوبی به ترتیب با ۳۵ و ۲۷ درصد کاهش نسبت به نرمال رخ داده است.

هر چند در بهمن ماه الگوی فشار سطح زمین تغییرات شاخصی را نسبت به الگوی بلندمدت نشان نمی دهد ولی در سطح میانی جو (۵۰۰هکتوپاسکال) نابهنجاری مثبت ارتفاع بین ۱۰ تا ۴۰ ژئوپتانسیل متر بر روی ایران، مدیترانه و کشورهای واقع در جنوب ایران حاکم شده است. علیرغم اینکه مناطق واقع بر حوضه دریای خزر با نابهنجاری منفی ارتفاع ژئوپتانسیلی مواجه هستند ولی در مجموع الگوی سطح میانی جو شرایط مناسبی برای بارش در این ماه را مهیا نمی کند. شرایط کم و بیش مشابهی در الگوی سطح میانی جو برای ماه اسفند وجود دارد.

آن گونه که در گزارش پیش‌بینی فلی سازمان هواشناسی آمده است به نظر می رسد بهمن ماه تا اواسط اسفند بیشترین کاهش بارش را داشته باشیم به طوری که بارش در این دوره در اکثر مناطق کشور کمتر از میانگین بلندمدت پیش بینی می‌شود و بیشترین کاهش آن در استان‌های واقع بر حاشیه و در حاشیه رشته کوه زاگرس رخ خواهد داد

 نابهنجاری بارش(م م) بهمن ماه ۱۳۹۴ نسبت به میانگین بلند مدت (از:CFS v.۲ با حذف اریبی).

.نابهنجاری بارش(م م) بهمن ماه ۱۳۹۴ نسبت به میانگین بلند مدت (از:CFS v.۲ با حذف اریبی).

سازمان هواشناسی کشور به طور خلاصه پیش‌بینی کرده است که در مجموع بارش کشور در دوره سه ماهه بهمن و اسفند ۱۳۹۴ تا فرورین ۱۳۹۵ در حد میانگین تا کمتر از میانگین خواهد بود که کاهش در نیمه جنوبی و غربی کشور نسبت به نواحی دیگر محسوس تر خواهد بود.

بر اساس این پیش‌بینی دمای هوا در بهمن ماه نسبت به میانگین بلندمدت بین ۰.۵ تا ۱.۵ درجه افزایش خواهد داشت و همچنین دمای هوا در دوره بهمن و اسفند ۱۳۹۴ و فروردین ۱۳۹۵ تا ۲ درجه بیشتر از میانگین بلند مدت پیش بینی شده است. از بهمن ماه به تدریج نابهنجاری دمای منطقه نینو ۴-۳ کاهش می‌یابد به طوری که در فصل بهار به یک درجه رسیده و به تدریج به فاز خنثی تغییر حالت می دهد. نمایه MJO در دو هفته آتی (هفته دوم و سوم بهمن) در فازهای ۲ تا ۴ در نوسان خواهد بودکه انتظار تاثیر مثبت آن بر بارش سطح کشور وجود ندارد.

http://s6.uplod.ir/i/00737/ij2uiv77r4o9.jpghttp://s6.uplod.ir/i/00737/58ehdm1ovwz2.jpg

خبرهاى ما را مى توانيد در كانال تلگرام نيز دنبال كنيد

https://telegram.me/caspianweather

 

سلام علیکم خدمت خوانندگان عزیز خب روزهای قبل بارش برفی در مرکز شهر رشت و در هیچ یک از مناطق جلگه نیامد و برخی افراد معلوم حال کذب حرفها و پیش بیینهاشون برای همه رو شد !هههه (4 سال میخادیه برف در رشت پیش بینی کنه!)خب در روزها آینده ببینیم در کشور چه موجهای میان و کلا آیا بارش برف و باران قابل توجهی خواهیم داشت یا خیر با ماهمراه باشید...

خوانندگان عزیز گرامی برای دیدن ادامه مطلب ابتدا عضو شده سپس روی کلمه ادامه مطلب زیر تصویر پست کلیک کنید ...موفق باشید در پناه خدا

کانال هواشناسی شمال کشور  :Channel: @caspianweather


ادامه مطلب

بر اساس پیش بینی ها دمای هوا پاییز امسال قدری پایین تر و میزان بارش باران بیشتر ولی زمستان بین یک تا دو درجه از سال گذشته گرمتر خواهد بود.
وی یادآور شد: بارش پاییز سال گذشته 778 میلی متر و زمستان 482 میلی متر و پارسال در مجموع یکهزار و 360 میلی متر بود.
به گفته وی میانگین دمای پاییز سال گذشته حداکثر 16.6 و حداقل 11.9 و میانگین دمای زمستان سال گذشته حداکثر 11.1 و میانگین حداقل 7 درجه بود.
رییس اداره هواشناسی دریایی انزلی در مورد تاثیر بارش ها بر تامین آب استان تصریح کرد : سرچشمه های رودخانه سپید رود بعنوان تامین کننده اصلی آب گیلان دو رودخانه شاهرود در سمنان و قزل اوزن در زنجان است بنابر این اگر بارش برف در این مناطق زیاد باشد میزان اب ورودی به سپید رود را افزایش خواهد داد .
هادی نژاد خاطرنشان کرد: بارش هایی که به صورت برف در ارتفاعات گیلان داریم در ذخیره منابع ابی مثل چاهها و چشمه های ما کمک می کند ولی تاثیر چندانی بر ذخیره آب سپید رود ندارد.


http://rozup.ir/view/909500/9469523100.png

به گفته وی بیشتر این آب از طریق رودخانه ها و روان آبها هدر می رود مگر اینکه برای جمع اوری و نگهداری آن تمهیدات لازم اندیشیده شود.
هادی نژاد در مورد وابستگی کشور ایران به پدیده ال نینو پیش بینی کرد: به دلیل بعد مسافت بسیار اندک است و تحت تاثیر زیاد این پدیده قرار نمی گیرد.
وی در مورد گزارش های مبنی بر وقوع گردبادی کوچک در برخی نقاط شهر انزلی در هفته گذشته که منجر به کنده شدن بخش هایی از سقف و شکسته شدن شیشه ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ، مدرسه و غیره شد، گفت: این اتفاق ها در مناطق ساحلی سطح های گرم به طور معمول اتفاق می افتد؛ روی دریا تشکیل می شوند به ساحل می آیند و از بین می روند.
وی خاطرنشان کرد: هیچ جای دنیا دستگاهی برای ثبت پدیده های کوچک نیست و باید مشاهده شود.
هادی نژاد با تایید وزش بادی با سرعت حدود 72 کیلومتر در ساعت در روز عنوان شده گفت: ممکن است کسانی که اسیب دیدند در منطقه شان بادی با سرعت بیشتر وزیده باشد.
به گفته وی با توجه به تحلیل اخرین نقشه های هواشناسی با تقویت سامانه بارشی از غروب امروز به تدریج شرایط برای افزایش ابر ، وزش باد و بارش باران و احتمال رعد و برق مهیا می شود .
رییس اداره هواشناسی انزلی گفت : در این مدت دریا نیز مواج بوده و برای فعالیتهای دریانوردی مناسب نیست.
شهرستان ساحلی انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و در غرب استان گیلان واقع است.

خب سلام علیکم ، امیدوارم حالتون رو براه باشه،بله همون ظور که دیدید موج عظیم بارشی رفت و دماها کاهش قابل توجهی داشت که این همون اثر النینو و تغییرات بروی ابهای اقیانوسی هست و مثبت  شدن Naoهمیشه بدونید این شاخص مهم مثبت باشد بارشها تشدید و کاهش دما و ورود امواج به کشور چشمگیر میشه ان شا الله این اتفاق از نیمه اول اذر سال جاری انجام خواهد شد باذن الله ..

وضعیت جوی 13 تا 30 آبان:

در بازه دو هفته ای( نیمه دوم آبان) امواجی پا بکشور خواهند گذاشت که بارشهای خوبی را بهمراه خودشون دارند و کاهش دما هم خوبیه و وضعیت از همه لحاظ در شمال و شمال غرب غرب ایلام وکرمانشاه و شمال خوزستان و مرکز کشور ردیف و رو براه هست اما اینکه این موجها سیستهای ناپایدار چقدر برف باراون سرما میارن باید منتظر موند و در ادامه دید که پیش بینیش بصورت جداگانه داده خواهد شد.ان شا الله ..که یک نکته باقی خواهد ماند انهم آن است که سیستم عمیقی رو میتونیم برای دهه آخر ابان در نظر داشته باشیم که قبل از اون هم موج دیگری خواهد امد که نسبت به این موج مدت زمان بیشتری داره و میتونه سرما قابلی رو برای شمال و بخصوص نیمه شمالی غربی ارمغان بیاره پس چیشد بابا جان اههههه.....یک موج از20 تا 22 و موج دیگری از 26 که عملکردی خوبی دارند که تو نقشها دیده میشه ان شاالله..

وضعیت جوی آذر(دسامبر میلادی) بصورت چکیده شده:

یه نیمه خیلی خوب داره ان شا الله اگه نقشهای بلند مدت اون طور که الان نشون میدن تغییری نکنه نیمه اول احتمال بارش برف آبه دربرخی نقاظ سواحل کاسپین هست! کاهش دمای خیلی با موج همراهی میشه ، درکل روزهای ابتدایی آذر بسیار سرد و بابارش مطلوب پیش بینی میکنیم . برای نیمه وم اذر وضعیت بارشی تو کشور یکم قفل میشه اما باز دوباره بارشها شروع میشن درکل آذر نرمالی خواهیم داشت

روزهای آینده:

روزهای اینده نیز جوی پایدار خواهیم داشت با افزایش آلایندهای جوی در شهرهای صعنتی و بزرگ..و برای هفته بعد هم کم بیش کشور درگیر بارشهای خوبی میشه و سواحل هم بارشهای مطلوبی داره بالای 30 میل ان شا الله ( اموج بارشها غرب گیلان و مازندران برای شنبه صبح اطلاعت تکمیلی در پستهای بعدی ....) اینم پیش بنیی شسته رٰفته تر تمیز کوتاه برخلاف پیش بینی تاریخچه مانند بعضی ها خخخخ موفق موید سلامت باشید.

مشاور عالی سازمان حفاظت محیط زیست ایران گفت: سه چهارم آب های موجود کشور برداشت می شود که با روند فعلی، ایران تا ۱۵ سال دیگر تبدیل به کویر می شود

مشاور عالی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت آب از ذخایر زیر زمینی در جهان انجام می شود، گفت: ۸۵ درصد آب های موجود کشور برداشت می شود که با روند فعلی، ایران تا ۱۵ سال دیگر تبدیل به کویر می شود.

یوسف حجت در حاشیه همایش مدیران، مسئولان و رابطان محیط زیست کشور در تبریز به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آب زاینده رود که ۲۵ سال پیش دو میلیارد متر مکعب در سال بود، اکنون به زیر یک میلیارد کاهش یافته است ضمن اینکه خشکی کارون شدت گرفته، به طوری که عمق آن در اهواز به یک متر رسیده و امروز دیگر قایق تسمه ای هم نمی تواند در آن حرکت کند، آن هم در رودخانه ای که از گذشته های دور امکان تردد کشتی در آن فراهم بود.
وی اضافه کرد: با ادامه وضعیت موجود ایجاد اتوبان زاینده رود و اتوبان کارون در آینده، دور از انتظار نخواهد بود.
حجت با بیان اینکه جنگ آب از بحران های آینده نزدیک کشور است، گفت: خشکی از جنوب کشور شروع شده و به سرعت به سمت شمال کشور در حرکت است.
وی همچنین با بیان اینکه ۱۵ میلیارد هکتار از مساحت کره زمین خشکی است، ادامه داد: ۱۲ میلیارد هکتار از آن دارای ظرفیت زیستی است ولی رد پای زیستی بشر در ۲۱ میلیارد هکتار دیده می شود.
مشاور عالی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: با الگوی مصرف موجود، ظرفیت زیستی کره زمین جوابگوی چهار میلیارد نفر می باشد ولی هفت میلیارد نفر در زمین زندگی می کنند که در صورت کاهش ۴۰ درصدی مصرف سرانه، زمین ظرفیت هفت میلیارد نفر را خواهد داشت.

 

پیش‌بینی بارش‌های رگباری و سیل آسا در پاییز

 کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت : ناهنجاری‌های آب و هوایی امسال به قدری خواهد بود که بارش‌های رگباری و سیل آسا در طول پاییز استان را فراخواهد گرفت و قطعا وضعیت برای کشاورزی نامطلوب است و کشاورزان باید شرایط آب و هوایی امسال را مدام رصد کنند، تا محصولات‌شان آسیبی نبیند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امسال خشکسالی پاییزی نخواهیم داشت اما خشکسالی هیدرولوژیکی در استان ادامه دارد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درخصوص دما در سه ماهه پاییز، گفت: دما طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته و دورپیوندها در مجموع بالای نرمال پیش‌بینی شده است و بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی دمای هوای سه ماهه پاییز در استان نسبت به سال گذشته گرم‌تر است.

خدابخش با اشاره به وضعیت آب و هوایی در سه ماهه زمستان ادامه داد: خوشبختانه وضعیت بارشی زمستان هم مطلوب پیش‌بینی می‌شود، اما نسبت به سال‌های گذشته مدل‌ها بارشی زیر نرمال خواهد بود و البته باید در نظر داشت که "ال‌نینو" در زمستان نیز موجبی ناهنجاری آب و هوایی شدیدی در استان می‌شود و مدل بارش‌ها و میزان اختلافات دمایی را شدیدا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

زمستان امسال گرم‌تر از سال گذشته است

وی تأکید کرد: دمای زمستان هم یک درجه بالای شرایط نرمال خواهد بود و این‌که گفته می‌شود زمستان امسال یکی از سردترین زمستان‌های دهه‌های اخیر خواهد بود نیز طبق پیش‌بینی‌ها نادرست است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان به بارش‌ها در سرچشمه‌های زاینده رود در فصل بارشی امسال اشاره کرد و گفت: طبق پیش‌بینی‌ها بارش‌های سرچشمه‌های زاینده‌رود امسال بالای نرمال خواهد بود، اما با توجه به وضعیت گرمایشی زمین، ‌این بارش‌ها به شکل برف نیست و به شکل باران است؛ به همین دلیل منابع آبی با مشکل مواجه خواهد شد.

خدابخش اضافه کرد: هم‌چنین به دلیل بالا بودن دمای هوا، تبخیر نیز نسبت به گذشته افزایش داشته و چندان نمی‌توان به منابع آبی خوشبین باشیم، به همین دلیل به مسؤولان توصیه می‌کنیم که در خصوص موضوع برنامه‌ریزی‌های آبی دقت کنند تا با مشکلات خشکسالی شدید مواجه نشویم.

http://rozup.ir/view/556108/5340164736.png

پیش بینی فصلی امسال از لحاظ پیش بینی کردن کمی سخت بنطر میرسه بخاطره تغییرات سریع مقادیر سنجی آب هوایی ...

http://rozup.ir/view/554841/6863773032.png

لذا امسال وسال آبی امسال(مهر تا اسفند) از لحاظ بارش مشکل خاصی در اغلب نقاط شهرهای کشور(بغیر ازقسمتهای شرق و جنوب شرق) دیده نمیشه و بارشها گسترده و وسیع هستند و فاز گرم ال نینو(El Niño)از نوع قوی و سرتاسریش در حال رخ دادن هست و خواهد بود..پیش بینی نقشهای بلند مدت فصلی سازمان هم اشاره به این نکته داره که امسال پاییز گرم و مرطوب بخصوص برای شمال غرب و مرکز سواحل غربی خزر پیش بینی میشه ... که درجه حرارت دما هوا کمی نسبت به نرمال بلند مدت این موقع از سال بالاتر بره..

http://www.irimo.ir//parameters/weather/modules/cdk/upload/content/bulletin/8/OND%20Tem%20Iran%5B1%5D.jpg

http://www.irimo.ir//parameters/weather/modules/cdk/upload/content/bulletin/7/OND%20Rain%20Iran%5B1%5D.jpg

لذا تمامی پیش بینی های فصلی به همین نکته یعنی}}} گرم بودن آب دریا ها و پر بارش شدن و خوش بارش شدن امسال اشاره دارند البته از اواسط زمستان کمی با افت بارش در برخی نواحی و گرمای ناگهانی و اتفاقی برای اغلب مناطق روبرو خواهیم شد (احتمال وقوع78٪) ..وضعیت سواحل شمالی هم مطلوب هست و سال آبی تقریبا خوبی رو پشت سر

http://rozup.ir/view/554840/822572169.png

http://rozup.ir/view/554838/3196034167.png

خواهیم گذاشت ان شا ا..والله الحمد والمنة.

تابستان گرم در راه است!!!الله اکبر..

سازمان جهانی هواشناسی اعلام کرد براساس چشم انداز فصلی انجمن یادشده، پدیده مانسون در تابستان امسال (ماه های ژوئن، ژوییه و اوت) در شرق آسیا و هند ضعیف تر از حد معمول خواهد بود.

در خرداد ماه و در حالی که نیمکره شمالی به سوی تابستانی سوزنده پیش می تازد، در شبه قاره هند طوفان و یا بارانی سیل آسا اتفاق افتاده که گویی زمستان آغاز می شود. گرمای دهشتناک و مرگ آور این منطقه با باران های سیل آسا به نام مانسون یا توفان های موسمی قطع شده و زندگی در این سرزمین را امکان پذیر می سازد.

براساس این پیش بینی، عوامل خارجی مانند پدیده ال نینو یا نوسانات جنوبی (ایی.ان.اس.او)، شاخ دوقطبی اقیانوس هند(آی.دی.او) و غیره بر اقلیم آسیا تاثیر می گذارند.

انتظار می رود دمای هوا در تابستان امسال در غرب آسیا نزدیک دمای معمول، در آسیای مرکزی و شرق آسیا نزدیک تا بالاتر از دمای معمول و در جنوب و جنوب شرق آسیا کمتر یا نزدیک دمای معمول خواهد بود.

همچنین در طول تابستان امسال، تعداد توفان های گرمسیری در منطقه دریای جنوب چین و شمال غرب اقیانوسیه احتمالا کمتر از حد معمول خواهد بود. احتمالا فعالیت این طوفان ها در اوایل فصل تابستان زیاد و در اواخر این فصل کمتر خواهد بود.

پیش بینی وضعیت جوی روزهای آینده

طی امروز فردا بعلت استقرار توده هوای سرد برروی دریای کاسپین انتظار بارشهای پراکنده بهمراه صبحهای سرد رو برای شهرهای شمالی کشور من جمله گیلان خواهیم داشت ،این وضعیت از فردا سه شنبه تغییر کرده و تا پایان هفته جاری هوایی نسبتا بهاری همراه افزایش موقتی دما رو شاهاد خواهیم بود ضمنا حداکثر دما در روز پنجشنبه در بیشنینه خود به 24 درجه میرسد.

اما از اوایل هفته آینده با کشیده شدن مجدد هوای خنک شمالی که بروی بالکان مستقر شده و بصورت مکرر موج بسمت شمال غرب ایران و ترکیه ارسال میکنه انتطار داریم بارشهای مجدد شروع بشود، بنابراین برای شنبه تا سه شنبه هوایی اٰبری و در بعضی ساعت بارانی وهمراه وزش باد رو انتطا داریم که اتفاق بیوفته بیشنبه بارشها برای غرب  گیلان و غرب مازندران خواهد بود وکاهش دمایی خوبی رو بین 8 تا 10 درجه پیش بینی میکنیم داشته باشیم ، این نکته رو هم باید یاد آوری کرد که اردبیهشت خوبی رو داریم  دماها افزایش قابل توجه اصلا نوخواند داشت بارشها نرمال تا بالای نرمال در نیمه شمالی غربی کشور پیش بنیی میشه داشته باشیم درکل امسال سالی پر بارش برای شمال و نیمه سرد خواهد بود بخصو برای فصل بارشی ومن الله توفیق

سلام، احتمال بارش برف تا آخر دی وجود داره ولی با درصد احتمال پایین ، چون هوای سرد بسیار ضعیف داره عمل میکنه در عرضهای بالا و هوای گرم جنب حاره با قدرت داره عمل میکنه احتمالا بارش برف در دی خیلی داره ضعیف میشه ولی باز ممکنه همچیز عوض شه درکل تا پایان دی احتمال بارش برف بالای 15 سانت وجود خواهد داشت.

بازه 8 تا 15 دی:

در این بازه یعنی از امروز انتظار داریم در نواحی شرقی استان بارشهای پراکندهی رو داشته باشیم از فردا تا چهارشنبه جوی نسبتا پایدار با افزایش دو تا سه درجه ای دما و احتمال وزش باد گرم در سواحل خزری دور از انتظار نیست. لذا از روشن کردن آتش در جنگها خوداری نمایید.

http://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/FBI319974.gif

ارتفاع 500 میلبار (8 روز اینده)و تشکیل کم ارتفاع و حرکت شرق سوی آن به سمت ایران( بارشهای این سامانه برای شمال غرب و جنوب غرب مطلوب پیش بینی میشود)

اما از اواخر روز چهارشنبه 10 دی 1393 بارشها بصورت رگباری از سمت غرب گیلان شروع شده و روز پنج شنبه و جمعه نیز ادامه خواهند داشت و اواخر روز پنج شنبه وروز شنبه در برخی نقاط بخصوص غرب سواحل تشدید خواهد شد  در همین زمان در نواحی کوهستانی و مرتع بعلاوه دامنه ها وزش شدید باد و کولاک برف پیش بینی میشود .

GFS:

http://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/2014-12-29_112534.png

ECMWF:

http://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/2014-12-29_112900.png

افزایش دما وسپس کاهش دما:

با ورود این موج مدیترانه ای کاهش دمایی 5 تا 9 درجه ای در قالب نقاط سواحل شمالی پیش بینی میکنیم لازم بذکر هست که بیشترین کاهش دما برای غرب مازندران و گلستان خواهد بود و کمترین آن برای غرب گیلان خواهد بود که در روزهای آینده بیشترین افزایش دمارو خواهد داشت.متاسفانه کاهش دما اصلا برای بارش برف در نواحی پست و جلگه ای و مناطق شهرهای برف خیز معمولی مثل رشت، آستارا اصلا مساعد نیست. گویا امسال طلسم شده!!!و ابرها بی معرفت شدن!

http://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/2014-12-29_120650.pnghttp://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/2014-12-29_121352.png

برای مشاهده بقیه مطالب به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب

<<بسم الله الرحمن الرحیم>>

پیش بینی درست هواشناسی کاسپین در مورد وقایع پاییزوسرمای زود هنگام امسال در تاریخ 1 مرداد!!!!!!

تنها سایتی که پیش بینی  پاییز و زمستان امسال رو از بهار پیش بینی کرده بود!

الحمد الله خدارو هزار مرتبه شکر میگیویم که پیش بینی و دیده وسیع هواشناسی کاسپین به لطف خداوند انقدر زیاد است که جای حرف و سخنی را باقی نمیگذارد الحمد الله .عید امیر مومنان فخر شیعیان علی(ع) نیز برهمهی شما تبرک تهنیت باد .این است نشانه پیش بینی های ما و دیده بلند ما که باید گفت :الله اکبر!

http://up.caspianweather.ir/up/gilanweather/Pictures/2014-10-12_195557.png

بر اساس  نقشهای پیش بینی فصلی پاییز امسال رو میشه به دو بخش نسبتا خوب و خوب تقسیم بندی کردی , نیمه اول بارشها و کاهش دما بیشتر در نواحی غربی و شمالغرب و جنوب غرب  کشور متمرکز میشه البته در بقیه نقاط هم پراکندگی بارش و سرما وجود دارد ولی در این نقاط از شدت بالا تری برخوردار هست,در شمال کشور درنیمه اول پاییز امسال تمرکز بارشها بیشتر در قستمهای غربی  دریا و غرب مازندران خواهد بود و لی در نیمه دوم این روند تغییر خواهد کرد و بارشها یکنواخت میشوند بخصوص از اوایل آذر(دسامبر),لازم بذکر است به علت گرم بودن دریای شمال ونفوذ هوای شمالی و سرد و تقویت آن امکان (احتمال)بارشهای ناگهانی و شدید که منجرب به آبگرفتگی بشود در پاییز امسال این امکان بسیار زیاد است که بدنبال ان باعث خسارت مالی و جانی نیز میشود,از ابان ماه یعنی به  ماه خارجی نوامبر بارشها و کاهش دما کمی قوت میگرد (ولی دما بالای نرمال خواهد بود افزایش دما) ورتکس قطبی و تودهوای عرضعای شمالی به راحتی نفوذ میکنه و

http://up.caspianweather.ir/up/caspianweather/Pictures/rain_glob_seas1.gif

http://up.caspianweather.ir/up/caspianweather/Pictures/2014-09-07_143523.png

همتون میدونید چه اتفاقی  میوفته دیگه وزش باد شدید, بارش شدید باران ,کاهش مخصوص دما, برف و سرما در ارتفاعات و..اختلات در رفت آمد و..

خلاصه مطلب بارش ها برای نیمه اول مهر قبلا گفته بودیم خوب هستند ولی دما یکم مهر آبان اذیت میکنه و بالای نرماله ولی از اوایل اذر ودی بهتر میشه.

زمستان خوبی رو همه در اینده میبینم 4 یا 5 موج شمالی و بسیار خوب سرد و برف زا سرما دار دیده میشن,که برای زمستون بسیار مطلوب و برای سفید کردن نواحی جلگه ای نیز مساعد اند. ودر اخر به پیش بینی سراسر غراق  بعضی سایتها توجه نکنید (اصلاتوجه نکنید )  چون کذب محض هست  بسیاری از اشتباهاتشان افشا شده و به اذن خدا در اینده خواهد شد,دارنده اون سایت ها هم از نطر روحی روانی در شرایط خوبی قرار ندارند ههه موفق باشید.

تبلیغات

شبکه های اجتماعی

http://rozup.ir/view/810299/9230559772.gif

http://s6.uplod.ir/i/00778/43e800wl6r7x.png

http://s6.uplod.ir/i/00709/29rl02y97jvi.png

پیش بینی

http://www.jetplan.com/weather/data/maps/mesatir00.gif
نقشه پوشش ابر و رعد(صورتی) در خاورمیانه
http://8pic.ir/images/abq0y3fo32rpnmdakci9.png
نقشه تراکم ابرها در دریای خزر

http://rozup.ir/view/217897/2081983335.png

وضعیت  فعلی قرار گیری جبهه های هوا

http://rozup.ir/view/554996/4232322568.png

پیش بینی فصلی

http://www.irimo.ir/far/parameters/weather/themes/saman/images/far/bulletin/khabarpishfasli.jpg

خبرنامه پیش بینی فصلی- شهریور1396

تبلیغات

آرشیو

درباره ما

هواشناسی کاسپین
به نام خدا در این مکان به بررسی اخرین وضعیت آب هوایی رشت و شهرهای سواحل کاسپین ودیگر رخدادهای هواشناختی میپردازیم.امید بر آن است با مشارکت شما عزیزان و استفاده از دیدگاهای زیبایتان پیش بینی هایمان را دیقیق تر کنیم.

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

نظرسنجی

بنطر شما پاییز 96 و زمستان 96 چگونه خواهد شد؟

1-پیش بینی کدوم سایت در مورد بارش برف دقیق تر است؟؟
2-بهترین سایت هواشناسی شمال کشور از دید شما از لحاظ عملکرد در یکی دو سال اخیر کدام است؟؟
3-تا چه اندازه از عملکرد هواشناسی کاسپین از بدو تاسیس تا اکنون رضایت دارید؟