فیلادلفیا سونی سیکسرز 116–95 تورنتو رپترز؛ پیروزی سونی سیکسرز در بازی خانگی با چاشنی دبل-دبل امبید – هواشناسی رشت

هوا شناسی گیلان و رشت و مازندان و اخبار هواشناسی

طرفداری – در شبی که تمام استارترهای فیلادلفیا امتیازات خود را دو رقمی کردند، سونی سیکسرز با نتیجه 116-95 تورنتو رپترز را شکست داد تا پس از بازی سوم نیمه نهایی کنفرانس شرق، حساب کار سری بین دو تیم 2-1 به نفع فیلادلفیا سونی سیکسرز باشد. در این این بازی که بامداد روز جمعه در ولز فارگو سنتر برگزار شد بازیکنان فیلادلفیا عملکردی قابل قبول داشتند و در تیم حریف نیز تنها کوای لنرد و پاسکال سیاکم عملکردی خوب از خود بر جای گذاشتند.

تیم کوارتر اول کوارتر دوم کواتر سوم کوارتر چهارم مجموع امتیازات
فیلادلفیا سونی سیکسرز 32 32 29 27 116
تورنتو رپترز 29 24 28 14 95

ترکیب ابتدایی دو تیم:

فیلادلفیا سونی سیکسرز: توبایاس هریس، جیمی باتلر، جوئل امبید، بن سیمنز، و جی جی ردیک.

تورنتو رپترز: کوای لنرد، پاسکال سیاکم، مارک گسول، کایل لاوری، و دنی گرین.

گزارش بازی

کوارتر اول با امتیازآوری فیلادلفیا آغاز شد و برای رپترز نیز کوای لنرد با یک پرتاب 3 امتیازی موفق امتیازگیری را آغاز کرد. در ادامه، پرتاب سه امتیازی امبید نوید یک بازی درخشان را به این بازیکن می‌داد. مارک گسول نتوانست نفوذ امبید زیر سبد تورنتو رپترز را مهار کند تا این بازیکن 2 امتیاز زیبا را برای سونی سیکسرز به دست بیاورد. کوای لنرد طبق معمول با جامپ‌شات‌های دو امتیازی خود، رپترز را در بازی نگه می‌داشت.در فاصله 2:40 مانده به پایان کوارتر اول، نفوذ سرج ایباکا به زیر سبد سونی سیکسرز با امتیاز همراه بود تا اختلاف به تنها یک امتیاز برسد. حساب کار در این لحظه 23-22 به سود فیلادلفیا بود. پس از آن پرتاب‌های سه امتیازی بازیکنان دو تیم به بازی هیجان خاص داده بود. مایکل اسکات و جی جی ردیک برای فیلا و دنی گرین برای تورنتو شوت‌های سه امتیازی موفقی داشتند. اما در پایان کوارتر امتیاز امبید زیر سبد تورنتو باعث شد تا سونی سیکسرز کوارتر اول را با پیروزی به پایان برساند.

فیلادلفیا در آغاز کوارتر دوم، فاصله را با تورنتو افزایش داد. پس از یک شوت سه امتیازی موفق از رپترز، حرکت تیمی و زیبای فیلادلفیای با پاس باتلر به بن سیمنز همراه بود و این بازیکن نیز دو امتیاز را به زیبایی برای تیمش کسب کرد. در ادامه، شوت سه امتیازی امبید، با تشویق شدید هواداران فیلادلفیا همراه بود. اما کوای لنرد که همانند دو بازی قبلی تیم خود را به دوش می‌کشید اختلاف را کم کرد. امتیازآوری لنرد با پرتاب 3 امتیازی موفق از توبایاس هریس همراه بود. پاسکال سیاکم نیز با کسب دو امتیاز دیگر، مجموع امتیازات خود را همانند لنرد دو رقمی کرد. در فاصله 4 دقیقه مانده به پایان کوارتر، ترن اور از کوای لنرد با هجوم سیمنز و باتلر به سمت سبد رپترز همراه بود تا جیمی باتلر به زیبایی برای تیمش امتیاز کسب کند. در ادامه کوای لنرد با حرکتی بی‌نظیر در حضور سه مدافع فیلادلفیا جامپ‌شات خود را به امتیاز تبدیل کرد. در ادامه کایل لاوری نیز با توپ‌ربایی از هریس دو امتیاز برای رپترز کسب کرد. اما فاصله با فیلادلفیا جبران ناپذیر به نظر می‌رسید. در فاصله 1:30 مانده به پایان کوارتر، دو پرتاب سه امتیازی از باتلر و ردیک نیز با موفقیت همراه بودند تا این کوارتر با حاشیه امتیازی امن برای فیلادلفیا به پایان برسد.

دقایق ابتدایی کوارتر سوم با درخشش جی جی ردیک آغاز شد. ردیک در ادامه و در حین حمله‌ای که موفقیت‌آمیز از جانب بازیکنان رپترز با مصدومیتی کوچک روبرو شد. درخشش جوئل امبید زیر سبد تورنتو کماکان ادامه داشت. امتیازاتی که توسط لنرد و گسول کسب شدند در کاهش فاصله با فیلا نقش اندکی داشتند. در دقیقه ششم کوارتر سوم، امتیازی که بن سیمنز کسب کرد باعث شد تا امتیازات هرکدام از استارترهای فبلادلفیا دو رقمی بشود. پس از این بود که جیمز انیس نتوانست از پس لنرد بر بیاید تا این بازیکن با قدرت بی‌نظیر خود دو امتیاز دیگر به دست بیاورد. در ادامه یک ریباند خوب و یک توپ‌ربایی برای رپترز امتیاز به همراه داشتند. بن سیمنز نیز در ادامه نمایش تهاجمی بی‌نقص خود با پاسی زیبا زمینه امتیازآوری توسط ایباکا را فراهم کرد. دو دقیقه مانده به پایان کوارتر، دو تیم روند ثابتی در امتیازگیری داشتند و بازی با فاصله‌ای حدود 10 امتیازی به نفع فیلادلفیا دنبال می‌شد. کراس‌اور لنرد پرتاب سه امتیازی موفقی از این بازیکن به همراه داشت. در ادامه خود لنارد با یک توپ‌ربایی و پاس به سیاکم بار دیگر ارزش‌های خود را نشان داد. لنرد در انتها دو امتیاز دیگر نیز کسب کرد تا مجموع امتیازاتش را به عدد 30 برساند.

در دقایق ابتدایی کوارتر چهارم، پرتاب سه امتیازی موفق امبید و حرکت موزون این بازیکن هواداران فیلادلفیا را به وجد آورد. پس از آن، دو امتیاز از جیمی باتلر برای افزایش اختلاف به 16 امتیاز کافی بود. بلافاصله پس از این بود که باز هم باتلر با یک توپ‌ربایی دو امتیاز دیگر برای سونی سیکسرز کسب کرد. پس از کسب دو امتیاز توسط دنی گرین برای رپتورز، لی‌آپ جوئل امبید زیر سبد رپترز، مجددا با رقص این بازیکن همراه بود! درخشش امبید در این کوارتر تمامی نداشت، در دقیقه پنجم کواتر، سنتر فیلادلفیا با فیک کردن یک شوت سه امتیازی به سبد تورنتو یورش برد و با یک دانک زیبا شور و هیجان خاصی در ولز فارگو سنتر ایجاد کرد. رپترز که در انتهای کوارتر از بازگشت به بازی ناامید شده بود تنها توانست فاصله را کاهش دهد. تیم کانادایی در این کوارتر نمایشی ضعیف داشت و تنها 14 امتیاز کسب کرد.

آمار و ارقام

تیم درصد پرتاب موفق درصد پرتاب سه امتیازی ریباند اسیست بلاک توپ ربایی ترن‌ور
فیلادلفیا سونی سیکسرز 51.2 43.5 45 29 8 4 13
تورنتو رپترز 42.9 25.9 35 15 4 7 9

بهترین بازیکنان

بازیکن دقایق بازی ریباند اسیست امتیاز
جوئل امبید 28 10 3 33
کوای لنرد 37 4 3 33

 

تبلیغات در تلگرام و پرداخت قبض و عکس پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *