فیلادلفیا سونی سیکسرز 112-101 تورنتو رپترز؛ درخشش تمام استارترهای فیلادلفیا کار را به بازی هفتم کشاند – هواشناسی رشت

هوا شناسی گیلان و رشت و مازندان و اخبار هواشناسی

طرفداری – بازی ششم نیمه نهایی پلی‌آف کنفرانس شرق بین فیلادلفیا سونی سیکسرز و تورنتو رپترز در حالی به پایان رسید که همان فرمول همیشگی برای پیروزی سونی سیکسرز کافی بود: درخشش تمام استارترها و کمک‌رسانی نیمکت تنها در مقابل عملکرد درخشان کوای لنارد و پاسکال سیاکم!

بامداد امروز، دیدار ششم دو تیم فیلادلفیا سونی سیکسرز و تورنتو رپترز در مرحله نیمه نهایی پلی‌آف کنفرانس شرق NBA در سالن ولز فارگو سنتر فیلادلفیا برگزار شد. شاگردان برت براون موفق شدند با ارائه عملکردی درخشان در سه کوارتر ابتدایی کار تورنتو را تمام کنند. جیمی باتلر و بن سیمنز به ترتیب با کسب 25 و 21 امتیاز در حالی ستارگان تیم خود بودند که از جانب دیگر استارترها و نیمکت‌نشینان نیز حمایت می‌شدند. اما در طرف مقابل مشکلی که پیش از نیز برای تورنتو به وجود آمده بود باز هم گریبانگیرشان شد. لنارد با 29 و سیاکم با 21 امتیاز تنها بازیکنان تورنتو در بازی صبح امروز بودند که عملکردشان جای دفاع داشت.

با احتساب نتیجه این دیدار، حساب کار سری بین فیلادلفیا سونی سیکسرز و تورنتو رپترز 3-3 مساوی شد تا بازی هفتم تکلیف یکی از فینالیست‌های کنفرانس شرق را مشخص کند. دیدار هفتم دو تیم ساعت 3:30 بامداد روز دوشنبه به میزبانی تورنتو برگزار خواهد شد.

تیم کوارتر اول کوارتر دوم کوارتر سوم کوارتر چهارم مجموع امتیازات
فیلادلفیا سونی سیکسرز 29 29 29 25 112
تورنتو رپترز 21 22 24 34 101

ترکیب ابتدایی دو تیم:

فیلادلفیا سونی سیکسرز: توبایاس هریس، جیمی باتلر، جوئل امبید، بن سیمنز، و جی‌جی ردیک.

تورنتو رپترز: کوای لنارد، پاسکال سیاکم، مارک گسول، کایل لاوری، و دنی گرین.

گزارش بازی

در کوارتر اول، اسکرین امبید به توبایاس هریس اجازه نفوذ به منطقه رنگی را داد تا این بازیکن با یک دانک اولین امتیاز فیلادلفیا سونی سیکسرز را در این بازی کسب کند. اولین امتیاز تورنتو رپترز نیز با شوت سه امتیازی کایل لاوری دشت شد. در ادامه، فیلادلفیا با درخشش باتلر بود که شروع به ایجاد فاصله کرد. شوت سه امتیازی هریس این فاصله را بیشتر و بیشتر کرد تا فیلادلفیا یک ران 7-0 را طی حدود یک دقیقه تجربه کرده باشد. این ران، با پاسخ قاطعانه رپترز همراه بود، همانند تمام دیدارهای سری، درخشش پاسکال سیاکم و کوای لنارد اجازه رپترز را به بازی بازگرداند. در فاصله 3:30 مانده به پایان کوارتر اول، بازی با حساب 15-15 در جریان بود که شوت سه امتیازی مایک اسکات وارد سبد شد. در ادامه، شوت سه امتیازی هریس، با دو امتیاز از جانب لنارد پاسخ داده شد. آخرین امتیاز کوارتر را نیز بن سیمنز با غلبه بر ایباکا، در زیر سبد تورنتو به زیبایی کسب کرد تا کوارتر اول به نفع سونی سیکسرز خاتمه یابد.

کوارتر دو هم با یک سه امتیازی از جانب جی جی ردیک آغاز شد. تا بدینجای کار فیلادلفیا چهار شوت سه امتیازی وارد سبد حریف کرده است. کمی بعد، یک ترن اور از سیاکم، به ضد حمله برای فیلادلفیا تبدیل شد تا مایک اسکات دومین شوت سه امتیازی خود را نیز وارد سبد کند. در حالی که 3 دقیقه از کوارتر سوم گذشته نفوذ ردیک به زیر سبد تورنتو و دو امتیاز از او، اختلاف را به 19 امتیاز افزایش داد. همکاری تیمی زیبای بازیکنان رپترز، با دو امتیاز از سیاکم همراه شد. در ادامه، لنارد با یک اسیست برای ایباکا و دو امتیاز از خودش نشان داد هنوز می‌تواند تورنتو را به دوش بکشد. پس از آن توپ ربایی لنارد و پاس لاوری برای خود او، با دانک زیبای این بازیکن همراه شد. برت براون، مربی سونی سیکسرز که شاهد تبدیل اختلاف 19 امتیازی به 7 امتیاز، به وسیله یک ران 10-0 از بازیکنان رپترز بود، درخواست تایم اوت کرد. سپس، ششمین اسیست بن سیمنز را جیمی باتلر به دو امتیاز تبدیل کرد. همکاری این دو، با یک الی-اوپ زیبا که توسط سیمنز به امتیاز تبدیل شد ادامه یافت تا تماشاگران حاضر در سالن به وجد بیایند. دنی گرین بالاخره یکی از شوت‌های خود را وارد سبد کرد. از از لحظات درخشان بازی، در فاصله 1:20 مانده به پایان کوارتر دوم رقم خورد، کسب امتیاز و خط توسط باتلر حاضران در ولز فارگو سنتر را به دیوانگی کشاند.جامپ شات باتلر در منطقه رنگی روی دست سیاکم و بلافاصله یک توپ‌ربایی و دو امتیاز دیگر از او موجب شد تا دو تیم با نتیجه 58 – 43 به نفع میزبان نیمه اول را به پایان برسانند.

کوارتر سوم نیز با امتیازآوری فیلادلفیا، این بار توسط جوئل امبید آغاز شد، این پنجمین امتیاز امبید و دومین پرتاب موفق وی از نه اقدام بود. نفوذ تکنیکی سیمنز و کسب دو امتیاز با دست راست، یک بار دیگر فاصله بین دو تیم را به 19 امتیاز افزایش داد. اینها سپس، با یک سه امتیازی از سیاکم و دو امتیاز از کوای پاسخ داده شد. سه امتیازی کایل لاوری به تورنتو در کم کردن فاصله کمک  کرد. توبایاس هریس با یک حرکت زیبا در منطقه رنگی دو امتیاز برای سونی سیکسرز کسب کرد. پس از آن، جی جی ردیک با حرکتی زیبا، در حالی که سه بازیکن رپترز را به خود مشغول کرده بود، سه امتیاز دیگر برای فیلادلفیا به ارمغان آورد. لنارد با دریبل‌زنی و سیاکم با کسب دو امتیاز نشان دادند که چه تاثیر به سزایی در پلی‌آف امسال برای تورنتو داشته‌اند. در ادامه نفوذ قدرتی و زیبای لنارد با یک دانک هیجان انگیز از این بازیکن همراه بود. پس از آن، رپتورز طی یک ضدحمله و با شوت دنی گرین سه امتیاز دیگر به حساب خود واریز کرد. کار ناتمام امبید نزدیک به سبد با ریباند امتیاز بن سیمنز تکمیل شد. در ادامه، دایور امبید به سبد تورنتو با کسب دو امتیاز و خطای گسول روی او همراه بود. سپس، یک سه امتیازی دیگر از اسکات تشویق هواداران را به دنبال داشت. در فاصله 2:40 مانده به پایان کواتر، امبید پرتاب لنارد را بلاک کرد تا ضد حمله به دست آمده توسط فیلا، به وسیله سیمنز به امتیاز تبدیل شود. دو امتیاز دیگر از سیمنز، درخشش او در این کوارتر را تکمیل کرد. پس از آن، شوت سه امتیازی امبید با اسیست لنارد برای سیاکم و دو امتیاز این بازیکن جوان پاسخ داده شد. دو امتیاز دیگر از هریس در انتهای کوارتر، فاصله را به 22 امتیاز رساند.

در کوارتر چهارم بازی، رپترز موفق شد به وسیله گسول امتیازات خود را افزایش دهد. امبید که شروع خوبی در این دیدار نداشت دو امتیاز دیگر برای فیلادلفیا کسب کرد. توبایاس هریس نیز با دو امتیاز دیگر خود را در جمع جهار امیتازآور برتر فیلادلفیا تا این لحظه رساند. روند ثابت درخشش کوای لنارد با دور زدن مدافعان فیلا و کسب دو امتیاز دیگر ادامه یافت. پرتاب سه امتیازی کایل لاوری نیز تنها به اندازه‌ای خوب بود که اختلاف را به 17 امتیاز کاهش دهد. با مشخص شدن تکلیف بازی، هیجان چندانی درون زمین وجود نداشت. در ادامه، جیمی باتلر تقریبا از میانه میدان، جی جی ردیک را در گوشه زمین رپترز دید تا این گارد نیز با یک پرتاب سه امتیازی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. ششمین امتیاز گسول در این کوارتر دوایی برای درد رپترز نبود. نیک نرس که دیگر از بازگشت ناامید شده بود ترجیح داد به بازیکنان نیمکت‌نشین خود میدان دهد. نتیجه آن کسب دو امتیاز توسط مالکوم میلر بود. همکاری فرد فن‌ولیت و میلر با شوت سه امتیازی میلر همراه بود. اما این امتیازات دیگر فایده‌ای نداشت تا بازی با نتیجه 112-101 به نفع فیلادلفیا سونی سیکسرز به پایان برسد.

آمار و ارقام
تیم درصد پرتاب موفق درصد پرتاب سه امتیازی ریباند اسیست بلاک توپ ربایی ترن اور
فیلادلفیا سونی سیکسرز 46.1 35.7 52 27 3 5 18
تورنتو رپترز 43.2 25.0 34 25 4 9 12
بهترین بازیکنان هر تیم
بازیکن دقایق بازی ریباند اسیست امتیاز
جیمی باتلر 35 6 8 25
کوای لنارد 40 12 5 29

 

تبلیغات در تلگرام و پرداخت قبض و عکس پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *