سلطه مازندرانی‌ها بر کشتی بانوان با قهرمانی در مسابقات آلیش کشور – هواشناسی گیلان

هوا شناسی گیلان و رشت و مازندان و اخبار هواشناسی

طرفداری – کشتی زنان در ایران نوپا و در مسیر توسعه است و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور چه در کشتی آلیش و چه در کشتی کلاسیک طی یک سال گذشته سبب شده کشتی بانوان به تدریج جای خود را در ورزش ایران باز کرده و دیگر، شاگرد تازه وارد و منزوی کلاس نباشد.

برگزاری چند دوره مسابقه برای بانوان و اعزام یک تیم از ایران به مسابقات بین المللی، زمینه را برای رشد کشتی زنان فراهم می‌کند گرچه مشکلات مالی ورزش ایران که گریبان فدراسیون کشتی را هم گرفته، سبب شد اعزام دختران کشتی گیر به مسابقات جهانی لغو شود.

با این وجود، تلاش برای توسعه کشتی بانوان هم در کلاسیک و هم در آلیش ادامه دارد. مازندرانی‌ها اما در این میان، سهم عمده‌ای از برنامه گسترش کشتی زنان در ایران را در اختیار دارند و اکنون با قهرمانی تیم کشتی مازندران در مسابقات آلیش بانوان کشور این را ثابت کرده‌اند.

در مسابقات کشتی آلیش زنان کشور ۲۲ استان مشارکت کردند که نشانگر بهبود پراکندگی جغرافیایی کشتی بانوان است و این رشته در بخش زنان دیگر محدود به چند استان خاص نیست. در رقابت حدود یکصد کشتی گیر مازندران بالاتر از خراسان رضوی و مرکزی قرار گرفت و قهرمان شد.

این رقابت‌ها در ۶ وزن به انجام رسید که از ۵۵ کیلو آغاز و تا مثبت ۷۵ کیلوگرم ادامه یافت. زهرا یزدانی، فاطمه فتاحی، هانیه قدرتی پور، سحر غنی زاده، مریم احمدی و هانیه عاشوری قهرمانان این مسابقات بودند. کشتی گیرانی که مسیری متفاوت در زمینه سلیقه ورزشی نسبت به دختران هم سن و سال خود در پیش گرفته‌اند.

 

تبلیغات در تلگرام و پرداخت قبض و عکس پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *