حریف خطرناکی به نام عمان؛ تیم‌های باکیفیت همیشه رستگار نمی‌شوند – هواشناسی رشت گیلان کاسپین

هوا شناسی گیلان و رشت و مازندان و اخبار هواشناسی

طرفداری – تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا باید برابر عمان قرار گیرد. رتبه سوم آن‌ها در گروهی که ازبکستان و ژاپن در آن گروه حضور داشتند یک رتبه کاذب است. برای عمان، سومی در مرحله گروهی تنها یک عدد است. آن‌ها قرار نیست به آسانی تسلیم شوند.

این روزها در ایران همه از قهرمانی یا رسیدن به نیمه نهایی صحبت می‌کنند و عمان در یک هشتم نهایی و چین در یک چهارم نهایی را از پیش بازنده مقابل ایران در نظر می‌گیرند. این حجم از اعتماد به نفس در عین انتظارات به جایی که از تیم ملی وجود دارد می‌تواند کار دست ما بدهد. دست کم گرفتن عمان، موضوعی است که نشانه‌هایی از آن هویدا است.

موضوعی که کی روش به درستی بر آن اتکا دارد قلمداد کردن هر بازی به عنوان یک فینال است گویی مسابقه دیگری در کار نیست و بازی آینده، بازی آخر تورنمنت است. این نوع نگرش به بازیکنان کمک می‌کند تا با ذهنیت تیمی جنگجو به جای تیمی از پیش برنده به دیدار عمان بروند.

با این حال برای خطرناک دانستن عمانی‌ها به اندازه کافی دلیل وجود دارد. عمان هرگز در برابر هیچ تیمی دست و پا بسته نبوده است. همان اندازه که عراق تیمی چغر بود و ما را در مورد توان تیم ملی به فکر فرو برد عمان نیز می‌تواند کار را برای ما پیچیده کند.

با نگاهی به بازی‌های عمان در مرحله گروهی به حقایق جالبی پی می‌بریم. عمان در ۲ بازی برابر ازبکستان و ژاپن شکست خورد اما در هیچ یک از این دو بازی، چهره تیمی بازنده و ناتوان را نداشت. در بازی با ازبکستان آن‌ها با اشتباهات سنگربان خود مغلوب شدند. نقطه ضعفی که می‌تواند به سود ما باشد و برای مهاجمان ما خبر خوشی است. خبر بد اما این است که عمان در بازی با ازبک‌ها حدود ۶۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. این یعنی عمان توانایی خوبی در حفظ و گردش توپ دارد و همین برای خطرناک بودن یک تیم کافی است.

در بازی با ژاپن عمان با یک پنالتی بحث برانگیز یک بر صفر باخت و یک پنالتی بحث برانگیز دیگر نیز به سودش گرفته نشد به عبارت دیگر نتیجه بازی عمان و ژاپن می‌توانست به گونه دیگری رقم بخورد. مسئله دیگر این است که ما از ژاپن صحبت می‌کنیم. چند تیم در قاره کهن وجود دارند که بتوانند در برابر ژاپن تاکتیک محور تا این حد پویا و جسور بازی کنند و ژاپن را تحت فشار قرار دهند؟

عمان گرچه به عنوان تیم سوم مرحله گروهی به یک هشتم نهایی رسید اما بدون تردید تیم درجه ۳ آسیا نیست. عمانی‌ها با امید به پیروزی به بازی با ایران می‌آیند و حتی روی ضربات پنالتی انتهای مسابقه نیز تمرین کرده‌اند. برای عمان حفظ دروازه و گل نخوردن یک اولویت خواهد بود و ایران برای غلبه بر عمان باید به همان اندازه شجاعت و تمرکز به خرج دهد که برای نیمه نهایی پیش بینی شده با ژاپن یا هر حریف دیگری.

عمان برای حذف به مصاف ایران نمی‌آید. ما از هر نظر تیم باکیفیت‌تری نسبت به عمان هستیم اما همیشه تیم‌های باکیفیت‌تر رستگار نمی‌شوند. ایران برای غلبه بر عمان سرسخت باید بجنگد و این جنگجویی را تا آخرین لحظه حفظ کند.

تبلیغات در تلگرام و پرداخت قبض و عکس پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *